Jdi na obsah Jdi na menu
 


Heroin

8. 9. 2016

Heroin je pravděpodobně ta nejtrvrdší droga kterou můžete na ulici sehnat. Pokud jste závislý na heroinu, pravděpodobně jste pěkně v prdeli. Heroin je silnější varianta morfinu. U obou drog se jedná o látky připravované z opia.

HeroinZávislost na heroinu je prakticky okamžitá. Je to jedna z nejtvrdších forem fyzické zavislosti. Pokud jste bez heroinu, máte ty nejsilnější abstineční potíže, jaké můžete u drogách zažít. Pervitin je proti tomu jen slabý odvar. Účinky jsou uklidňující, euforické, máte pocit jako kdyby vás někdo neustále poléval závalem štestí, v určitých intervalech také pravidelně zvracíte. Není to předávkováním, prostě je to pro heroin charakteristické. Heroin můžete brát buďto inhalováním, nebo nitrožilně (což je častější). Ze začátku je častější inhalace na rozpáleném alobalu. Za jeden rok na heroinu zestárnete jako za 10 let v obyčejném životě (ale jsou i názory, že naopak vypadáte mladší, asi to bude individuální záležitost). Máte nevratně poškozené zdraví a pleť, zkrátka heroin bývá pro spoustu lidí konečná. Buďto umřou na předávkování, AIDS nebo žloutenku, selhání orgánů, nebo se rovnou sami zabijí. Často také končí ve vězení. Uvádí se, že úplně se z heroinové závislosti dostanou zhruba 4 lidi ze 100. Právě proto se traduje, že z heroinu není cesta zpět. Většina totiž když přestane třeba na půl roku, vrátí se k tomu po čase zpět, takže % úplně vyléčených je skutečně malé. Lidé mají tendenci při jakémkoliv stresu ve svém životě do toho znovu spadnout.

 

HeroinAsi nejslavnější „bývalou“ uživatelkou heroinu v ČR je tehdejší mediální hvězda Tereza Pergnerová. Podívejte se na ni jak vypadala dříve a jak vypadá teď, je to obrovský rozdíl, i když se zdá být čistá, má určitě sama se sebou co dělat aby nespadla zpátky. Každopádně klobouk dolů před jejím comebackem, musela to stát hodně úsilí, to se ale mohla odpustit kdyby se do heráku nikdy nenavezla.

Heroin je bílá či hnědá látka. Mezi lidmi koluje rozšířená fáma, že heroin má pouze hnědou barvu. Pravda je taková, že heroin se nejčastěji vyskytuje v bílé, práškovité formě. Bilý heroin pochází nejčastěji z asie (Vietnam, Thajsko,..). Hnědý heroin je zas doménou Afghánistánu. Bílý heroin je silnější než hnědý, ten k nám dováží především turci nebo albánci.

Svůj největší boom v historii zažil heroin při válce ve Vietnamu. Vojáci z USA kteří byli ve Vietnamu si domů přiváželi těžkou závislost na heroinu. Ať už kvůli zábavě, nebo pokud chtěli jen na chvíli utéct z utrpení které jim válka způsobovala, začali experimentovat s heroinem. Byl zde totiž mnohem čistší a levnější než kdekoliv jinde. Když se vrátili nazpět do USA, často končili jako bezdomovci nebo kriminálníci. Mnoho z nich se také předávkovalo, protože heroin v USA byl často plný příměsí a tak aby dosáhli požadovaného efektu, jednoduše se přešlehli.

Tuto epizodu amerického neštěstí velmi dobře popisuje film Americký ganster, který je natočen podle skutečných událostí. Je inspirován právě válkou ve Vietnamu a dovozem heroinu do USA.

Bílý heroin velmi nápadně přípomíná pervitin, nebo Slangové názvy pro heroinherák, háčko, braun

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Reklam


ReklamaArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 39310
Měsíc: 1066
Den: 61