Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náhražky

16. 9. 2016

DOB - někdy nazývané také bromoSTP. Silná psychotropní, halucinogenní látka vyvolávající úzkostné stavy a silné halucinace, které mohou přetrvávat až po dobu 24 hodin. Účinné množství této látky je již 1 mg! Jako smrtelná dávka se uvádí 15 mg! Droga začíná plně působit až 3 hodiny po požití. To vede k předávkování u konzumentů extáze, kteří si po půl až hodině po požití při mizivých či žádných účincích drogy dají ještě jednu tabletu.

 

DXM [dextromethorfan] - droga s podobným účinkem jako ketamin. Tato látka je vysoce nebezpečná v kombinaci s MDMA - to představuje vysoké riziko pro konzumenty dvou či více různých tablet během jedné párty. DXM i MDMA spolupůsobí na enzym CYP-2D6, což vede k serotoninovému syndromu, úpalu a kolapsu organismu.

 

4-MTA [4-metyltioamfetamin] - látka, která ve zvýšené míře uvolňuje serotonin a zároveň blokuje inhibitor monoaminooxydáza, který snižuje hladinu serotoninu v synaptických štěrbinách v mozku. To vede opět k serotoninovému syndromu, úpalu a kolapsu organismu.

 

PMA [parametoxyamfetamin] - látka, která se začala ve větší míře šířit v polovině roku 2000. Jedná se o velmi silný stimulant s halucinogenními účinky. Jeho výroba je jednodušší a levnější než výroba MDMA. Dávka větší než 50 mg způsobuje tachykardii, vysoký tlak, ztížené dýchání, svalové křeče či nebezpečně vysokou teplotu. To může vést k selhání organismu, komatu a smrti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Reklam


ReklamaArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 43329
Měsíc: 978
Den: 30